Jdi na obsah Jdi na menu
 


ES opět v Černých ovcích

16. 1. 2012

Ačkoliv tyto stránky už neaktualizuji, stále mají velmi solidní návštěvnost, a proto ještě přidám pár řádek. Nevím, zda lze ješt vůbec někde o této firmě seriózně diskutovat. PR firmy pracuje na plné obrátky, například ES přinutily provozovatele (BlueBoard)  zrušit diskuzní fórum na těchto stránkách, pokoušely se zrušit i vlastní stránky, což se jim naštěstí zatím nepodařilo.

Opět mě polil horký pot, když jsem viděl další z reportáží v České televizi. Osobně nakonec musím být hodně rád, jak to s námi dopadlo a že už přes dva roky bydlíme. Taky jsme museli využít směnku od (nevím, jak jej oslovovat) Mencla. Prakticky nic jiného nám nezbylo, stavba by se nehla vůbec. Dodnes si myslím, že nebýt nápadu se založením stránek o stavbě, nikdy bychom nebydleli a dneska měli na krku exekutora.

Zajímalo mě, jaká reakce se objeví na donebevolajících manipulativních stránkách ES-kancelar.cz, které se tváří jako objektivní nestranný soudce. Žlučí mi hnul jeden z článků, který reaguje na slova pravděpodobně jednoho z klientů, který mi mluví z duše. Článek s dovolením zkopíruji a přidám své zkušenosti klienta:

 

1)  Jak je to tedy přesně s normou jakosti ISO 9001. Vztahuje se tato i na kvalitu staveb?

 

Ano, certifikace ISO 9001 se týká z naprosté většiny kvality staveb a kvality všech ostatních poskytovaných služeb. Certifikát i dokumenty k němu jsou veřejně přístupné na našich stránkách.

 

Ekonomické stavby jsou certifikovány v ISO 9001 na PŘÍPRAVU a ŘÍZENÍ staveb. Kde slovo ŘÍZENÍ je z 95% o kvalitě výsledné stavby. Norma jakosti ISO 9001 velmi precizně nařizuje, jak musí probíhat kontroly kvality, nařizuje pravidelně zkoumat spokojenost klientů a také ji vyhodnocovat. Nařizuje také měřit kvalitu všech dodavatelů, členit ji do čtyř kvalitativních skupin a slabší dodavatele nahrazovat novými. Také každý roční audit nezávislého auditora se zabývá kvalitou staveb. Včetně prohlídky přímo na stavbách. Norma ISO 9001 je ve stavebnictví nejnáročnější normou kvality. Ekonomické stavby jsou opakovaně certifikovány s výborným výsledkem. Certifikace ES se ve své většině vztahuje na kvalitu výsledné služby, tedy stavby i dalších doprovodných služeb. Pokud pisatel tento fakt zpochybňuje, nemluví pravdu a ukazuje tak na míru své objektivity.

Dodnes, když slyším ISO 9001, musím se smát. Auditorské firmy samozřejmě mají zájem na tom, aby certifikace proběhly a vpodstatě se jedná jen o papírování. ES to vlastně potvrzují, jde o přípravu a řízení, tedy nesmysly s manažery financí, staveb, přípravy atd., jejichž práci auditor uvidí jen na papíře. S výslednou službou to nemá nic společného!  ISO vám jako klientovi nepřinese téměř nic!

2)  Jaká je kvalita stavěných domů, je možné ji nějak doložit?

 

Ekonomické stavby staví své domy od roku 1998. Za tuto dobu obsloužili více nežli 5000 jednotlivých klientů. Nejlepší odpovědí na otázku kvality je skutečnost, že za celých těchto 13 let neexistuje ani jeden jediný rozsudek pro nekvalitní odvedenou stavbu proti ES. Kolik dalších stavebních společností v ČR postavilo tolik domů jako ES a mohou konstatovat totéž? Od roku 2010 pak na každou stavbu, kterou ES provádí, realizujeme posudek soudním znalcem. Jedná se o další stupeň kontroly. Posudky znalců v naprosté většině konstatují výbornou kvalitu stavěných domů. I více jak devadesát procent klientů hodnotí svoji spokojenost známkou výborně. Takto výborné hodnocení klienty opět považujeme za naprostý unikát českého trhu.

Těch 5 000 domů bych chtěl vidět, když se jich zeptáte na schůzce na návštěvu nějakého domu, tak se jen vytáčejí. Nevím, jestli existuje nějakýrozsudek na nekvalitní stavbu, obzvlášť  v oblasti domů rodinných. Když mi zmršili svody, že mi ze spojů kape voda nebo dali na terasu naprosto nekvalitní dřevo, přeci se kvůli tomu nebudu soudit, zvlášť, když vím, že právní oddělení ES je jejich oddělením stěžejním. Soudní znalec, to je věc přímo k popukání. Taky u mě byl. Nevím, možná to byl stopař, kterého manažer stavby nabral po cestě. Přijel zhruba v době, kdy byla dokončována hrubá stavba. Zjistil, že máme dvě patra, několik oken (podle něj zbytečně velkých), že to máme postaveno z cihel a že je tedy všechno v pořádku. V případě zájmu dohledám a poskytnu jeho zprávu. Tady souhlasím s tím, že je to opravdu unikát!

3) Kdy dostane klient k dispozici smlouvy? Proč nejsou přístupné na webových stránkách společnosti? Jsou smlouvy nevyvážené?

 

Zveřejnění smluv na stránkách zvažujeme. Zatím jsme se pro tento krok nerozhodli z prosté snahy chránit naše znalosti a zkušenost před konkurencí. Žádný z významných stavitelů rodinných domů smlouvy na svých stránkách nemá. Přesto tuto možnost zvažujeme. Každý klient může dostat smlouvy k dispozici hned při první návštěvě v ES. Co se týká samotné smlouvy, v českém právu platí princip ochrany spotřebitele. Pokud by smlouva obsahovala část pro zákazníka jakkoli nevýhodnou, je z principu českého práva neplatná. Naše smlouvy jsou jasné, transparentní. Jsou výhodné pro klienty, kterým stavíme dům, nevýhodné pro ty, kteří vyčerpají služby a dům následně nechtějí. Na polském trhu používáme naprosto stejné smlouvy jako v Česku. Polská Akedemie věd dvakrát udělila ES Polska titul Firma roku. V odůvodnění mimo jiné stálo, že nabízíme klientům nejférovější smlouvy na polském trhu. Porovnávejte naše služby a smlouvy vždy s ostatními na trhu, nikoliv s vysněnou představou, která neexistuje. V přímém porovnání není lepších smluvních podmínek. Pokud někdo myslí, že ano, rádi si jméno takové firmy poslechneme.

Přiznám se, že smlouvy jsem s právníky nekonzultoval, něco jsem v nich změnil a problém s nimi žádný nebyl. Možná jsem měl jen štěstí. Ten poský titul bych chtěl také vidět. Mám pocit, že to je něco podobného jak s pivovary, kdy neznám značku piva, která by se nehonosila titulem Pivo roku!

4)Proč není možné platit až za vykonané práce?

 

Klasická nepravda. V rámci programu JISTOTA můžete dům zaplatit do notářské úložky a z té platit až provedené práce. Jde o program starý jako samotné Ekonomky. Tedy platit až za vykonané práce možné jistě je.

 

Pokud opět porovnáme platební podmínky klienta u Ekonomických staveb s ostatními staviteli, zjistíme, že v ES klienti platí nejmenší zálohy na českém trhu. To, že si čeští stavitelé nechávají platit zálohy dopředu, souvisí s obecně špatnou platební morálkou a pomalostí soudní ochrany před nepoctivci.  Ti, co před lety stavěli bez záloh, již dnes domy nestaví, zničili je právě neplatiči. Stejně jako Vás cestovka nenechá jet nejdříve na dovolenou, a pak teprve zaplatit, tak nemohou čeští stavitelé nejprve stavět a pak čekat, zdali dostanou zaplaceno. Dobrou výjimkou tohoto obvyklého postupu jsou Ekonomické stavby a jejich program JISTOTA. V tomto platíte skutečně až za odvedenou práci.Tedy pisatel opět nemluví pravdu.

 

To, že někdo nelže, ještě neznamená, že mluví pravdu. Program JISTOTA samozřejmě nic nevyřeší. Problém je v tom, že většina klientů nemá šanci splácet jednotlivé etapy, protože na ně od banky za to, co mají prostavěno, nedostanou zaplaceno. Klienti ES prý platí nejmenší zálohy? Proto pak nejsou schopni splácet jednotlivé etapy? Pro ES je to samozřejmě velmi výhodné. Za prvé svoji neschopnost můžou svádět na klienta, za druhé si ( ) Mencl založí velmi solidní byznys se směnkami. Samozřejmě, že to dělá pro klienty, on i ES jsou čistí jak lilie.

5) Stalo se někdy, že klient nemohl zkouladovat dům kvůli nekvalitní práci ES?

 

Nikdy v historii společnosti se nestalo, že bychom dům nepředali či nezkolaudovali pro pochybení na stavbě. Zažili jsme jistě mockrát výhrady, které bylo nutné do stanoveného termínu odstranit. Ale žádný dům nezkolaudovaný pro závady na naší stavbě není.

Nemyslím si, že by kolaudace úplně souvisela s kvalitou stavby, koludace musí být samozřejmostí, to není něco, čím by se ES měly chlubit.

6)Dozví se klient při podpisu smlouvy konečnou cenu?

 

Toto je velmi často uváděná nepravda. Klient naprosto přesně zná cenu vybraného domu. Jediné, co neví, je případná nová cena způsobená rozsáhlými úpravami. Pokud si klient vybere již hotový dům, je cena od první minuty stanovena pevně. Druhou možností je vyprojektovat dům nový, svůj, podle vlastních potřeb. Rozumím příspěvku pisatele tak, že by si představoval na počátku nadiktovat své představy a od manažera projektu hned získat přesnou cenu. To je však představa značně naivní. Dokud nemáte projekt, nemáte technické řešení. Dokud nemáte technické řešení, nemůžete znát cenu. Pokud se stane, že po naprojektování představ klienta je cena příliš vysoká, nabízíme v ES, na rozdíl od projekčních kanceláří, bezplatně druhý projekt, ve kterém se vrátíme k původnímu základnímu řešení domu tam, kde cena vyhovovala.

Klient naprosto přesně neví nic! Prakticky nejde vzít dům tak, jak je nabízen. Půda je vždy buď podmáčená nebo naopak skalnatá, pozemek svažitý, dveře za tisíc korun seženete možná na smeťáku atd. Pak se to hezky píše, že cena je neměnná! Navíc, když vám řeknou, to vyjde cenově skoro nastejno a pak se vám jen protočí panenky. Stejné je to z hypotékou, spočítají vám cenu, která se vám zdá přijatelná a pak se úroková sazba zvýší o jedno procento. A potom zase kolotoče lží .....

Vždy se snažíme najít řešení, které vede ke stavbě domu a spokojenému klientovi.  Snad také proto jsme již deset let jedničkou českého trhu na rodinné domy.

 

A teď tu o Karkulce ...   Uff, ještě že už to mám za sebou. Lidi, nenaleťte jim! A ti, co už jsou lapeni, přeji Vám, ať dopadnete lépe, nebo alespoň stejně jako já.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reading the fresh blood bring pressure to bear on guidelines

(AgebyTersgem, 8. 10. 2018 0:21)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-en-france-sans-ordonnance/

Reading the unknown blood exigencies guidelines

(AImpaddyaffend, 23. 7. 2018 22:38)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-cialis-rennes/

smekám před ES

(Jirka, 12. 11. 2017 22:46)

Tedy dámy a pánové, vyvezl jsem dnes rodinu na stavbu a musím smeknout klobouk, elektrika hotová, omítky hotové, kouplena obložená...nádhera!

vstřícnost a kvalitně odvedená práce

(Gábina, 1. 11. 2016 21:23)

Já myslím, že mají ESjako firma dobrou filosofii. Podle mě redy. Vstřícnost ke klientům a kvalita práce na prvním místě, a tak by to mělo být, tedy kéž by to tak bylo všude ...

přání

(Radka, 31. 12. 2016 23:06)

Já bych si do příštího roku přála aby byli všichni chlapi alespoň zpoloviny takoví gentlemani jako muži z ES.

Re: přání

(Simona, 28. 1. 2017 23:33)

Oni to mají v popisu práce ;) Ale je to hezké přání a je pravda, že se k nám chovali všichni moc pozitivně a mile :) Ráda je doporučuji ;)

Re: přání

(Silva, 31. 1. 2017 21:35)

Tak si podejte inzerát :-) Je fakt, že jsem se v ekonomkách také cítila velmi příjemně, ale tohle by mne nenapadlo :-)

Re: přání

(Jiřina, 29. 10. 2017 21:24)

Ten můj je v práci jako sluníčko a někdy se doma mračí jako mrak. Es jsou skvělí, všichni, nesetkala jsem se tam s nějakým neochotným mračounem :-)

vstřícnost a kvalitně odvedená práce X peníze

(Silva, 2. 1. 2017 17:07)

Souhlasím a nejsem ráda proč jsou ekonomky někdy kritizování za finanční služby. Přeci každý dospělý svéprávný člověk si umí propočítat jak je pro něho která půjčka výhodná tak proč potom kritizují? Stěžují si tak akorát sami na sebe...

Re: vstřícnost a kvalitně odvedená práce X peníze

(Mili, 8. 3. 2017 22:36)

Souhlasím. Jako kdyby ekonomky něco tajili ne? Vždyť je všechno na netu,na všechno se můžete zepta...

Re: vstřícnost a kvalitně odvedená práce X peníze

(Robert, 14. 5. 2017 23:06)

sdílím váš názor, ekonomky nenabízejí nejvýhodnější půjčku, ale půjčku která pomůže určité skupině lidí. Já do ní nepatřím, tak se nemůžu rozepisovat.

Re: Re: vstřícnost a kvalitně odvedená práce X peníze

(K., 31. 5. 2017 19:00)

To je jednoduchý, es půjčí těm, kterým nepůjčí banka. Alespoň tak jsem to pochopila. My si na dům od nich půjčíme od banky, ale chválím es za to, že nabízejí pomoc všem :-)

Re: vstřícnost a kvalitně odvedená práce

(Táňa, 13. 1. 2017 23:14)

Taky už mě napadlo, že bych se chtěla cítit i jinde tak jako v ES. Vždycky po schůzce přijedu s dobrou náladou a už se tším na stavbu.

Re: vstřícnost a kvalitně odvedená práce

(Dana, 18. 1. 2017 22:02)

Tak to je podle mě základ ne? Když je to naopak tak by je nikdo nechtěl a lidi ekon. stavby chtějí ne? Já taky!

Hlasujeme

(Jana, 5. 6. 2017 22:52)

Doma hlasujeme, kterou stavební firmu vybereme, dám ostatním z rodiny přečíst tady tohle a hlasovat už nebudeme muset.

Re: Hlasujeme

(Georgie, 31. 8. 2017 23:02)

Amezi ketrými stavebními firmami kromě ES jste vybírali?

Re: Hlasujeme

(Martina, 29. 10. 2017 21:16)

vygůglete si ekonomky a už hlasovat nebudete muset - do ekonomke se zamilujete na první pohled

krásný dům

(Kája, 7. 7. 2017 8:03)

bude to krásný dům, mnohem pěknější než na obrázku, ekonomky se nezapřou :-)

Re: krásný dům

(Janinka, 21. 7. 2017 8:38)

a potřebovali jste nějaké větší našetřené peníze? jakmile si nejdu diskuze, všude straší, že nedávají hypotéky. a s ES vše ok? asi ano podle toho co píšetš.

Re: krásný dům

(Janinka, 21. 7. 2017 8:40)

a potřebovali jste nějaké větší našetřené peníze? jakmile si najdu diskuze, všude straší, že nedávají hypotéky. a s ES vše ok? asi ano podle toho co píšete.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

následující »