Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak Katka to bohužel nebude, aneb z bungalovu do patra!

5. 4. 2008
Ještě jsme chvíli řešili, jestli do toho s ES opravdu půjdeme, ale jak jsem už psal, de facto jsme už byli rozhodnuti. Odstěhovali jsme se tedy k rodičům, byt prodali a zaplatili jsme požadovanou zálohu 170 000,- Kč.

Nedlouho poté jsme si s manažerkou projektu (vystřídala manažera, s nímž jsme měli první schůzku) domluvili sraz na našem pozemku. Přijela společně s projektantem, ten se, pravda, na nezasiťovaný pozemek nedíval s velkým nadšením. Nastínili jsme si představy o budoucím domu, projektant slíbil, že na projektu začne pracovat, my si naopak vyřídíme územní povolení. Při schůzce s úřednicí stavebního úřadu vše vypadalo celkem bezproblémově. Začal jsem zajišťovat potřebná povolení (a že jich není málo), a ikdyž jsem si to představoval rychlejší, stále to bylo v únosných mezích. Nakonec jsem všechny papíry dodal. Už jsem čekal jen na vlastní rozhodnutí. A bylo to tu! Asi za měsíc přišel dopis ze stavebního úřadu. Asi to s těmi úředníky nebude tak zlé, rychlost byla  opravdu překvapivá. Ale ejhle! Stavební úřad pozastavuje územní řízení z důvodu chybějících sítí. Při tom při územním šetření v tom podle úřednice nebyl problém, navíc soused si už vyřizoval stavební povolení! Pochopitelně jsem boj s větrnými mlýny (rozuměj s úřednictvem) prohrál. Musel jsem tak čekat zprvu na zahájení územního řízení na sítě, nakonec dokonce na stavební povoleni.

 

ObrazekMezitím jsme řešili projekt domečku. Docela  brzo nám manažerka zaslala návrh bungalovu. Návrh se nám opravdu líbil. Aspoň něco! Jenže aby toho nebylo málo, další problém! Po obdržení výškového vyměření pozemku zasadil projektant dům na pozemek. Bohužel, kouzlo bungalovu bylo pryč, terén, ačkoliv to tak na první pohled nevypadá, se ukázal jako poměrně svažitý a o nějakém bezbariérovém přístupu na zahradu se nedalo hovořit! Navíc projektant navrhoval dům alespoň částečne podsklepit, což ovšem odhadoval na částku přesahující půl milionu korun. Bez sklepa by to ovšem nevyšlo o moc levněji.Obrazek

 

Nebudu to nijak zvlášť prodlužovat, prostě jsme se rozhodli pro rostoucí dům a na druhou stranu musím přiznat, že jsem spíše získal novou motivaci a rostoucí dům jsem si ihned zamiloval. Projektant vyjádřil drobné obavy o to, aby konzervativní úředníci tento dům s valbovou střechou povolili. To jsem moc nechápal, nicméně jsem podal dotaz na stavebním úřadě. Tam mi bylo řečeno, že dotaz bude projednán na stavební komisi. Mezitím jsem projektantovi zaslal  obrázek budoucího sousedova domu, který je sice asi třikrát větší, nicméně je koncipován v podobném duchu. S tím projektant souhlasil a vrhnul se na vlastní návrh. Asi za týden docela povedený návrh zaslal. Neradovali jsme se z něj dlouho! Druhý den telefonát úřednice ze stavebního úřadu. "Dobrý den, návrh Vašeho domu nebyl stavební komisí schválen!" Na dotaz "proč?" mi úřednice nebyla schopna odpovědět. "To je věcí stavební komise". To už se o mě pokoušel infarkt. No nic, zkusím zajít s projektem za vedoucím stavebního úřadu. Podotýkám, že v prvním návrhu měla stavební komise černobílý obrázek z katalogu ES (fotka je rovněž na internetových stránkách ES), teď jsem nesl barevné provedeni zasazené na pozemek. Vedoucí úřadu mě přijal, na dotaz zamítnutí mi nějak uspokojivě neodpověděl. Rozloučili jsme se s tím, že si nechá barevný projekt a ještě jednou to na komisi projednají a dá mi vědět. Vědět mi pochopitelně nedal, když jsem se mu asi napotřetí dovolal, bez dalších podrobností mi sdělil, že projekt komise bez výhrad povolila! Myslím, že to nemá cenu komentovat, úsudek si asi udělá každý sám!

ObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Projekt

(Josef, 9. 10. 2014 11:02)

Výběrem projektu jsme strávili strašnou spoustu času, nakonec jsme vybrali u www.prozi.cz krásnej dvoupatrovej dům, nad bungalovem jsme taky přemýšleli, ale nakonec vyhrál tento.