Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chceme nový dům, aneb v paneláku už je těsno!

4. 4. 2008

ObrazekZhruba před dvěma lety jsme se rozhodli, že už se nechceme tísnit v činžovním domě a poohlédneme se po nějakém pozemku, na kterém bychom mohli postavit vlastní dům.

Měli jsme to štěstí, že moji rodiče vlastnili z dědictví po dědovi nějaké pozemky. Bohužel, žádný z nich nebyl vhodný ke stavbě. Naštěstí, jeden z pozemků potřebovalo pro své aktivity naše město, a tak se nám podařilo pozemky směnit. Za zhruba 11500 metrů jsme obdrželi 750 metrů, což se nám zdálo dostatečné, dnes již víme, že nějaký ten metřík navíc by se hodil! Pozemek se nachází na výborném místě, nebyl ale zasíťován a navíc se objevily problémy s kanalizací.

Naštěstí, s postupem času byly problémy vyřešeny. Město nakonec s výstavbou sítí vydatně pomohlo a ty jsou dnes již téměř dokončeny.

Ale zpět na začátek! Začali jsme se poohlížet po stavebních firmách. Nejprve jsme zvažovali dřevostavbu. Měli jsme i vybranou firmu, která by stavbu zhotovila. Na brněnském veletrhu jsme se ale seznámili se stavební firmou Ekonomické stavby. Nadchly nás internetové stránky firmy, na kterých lze najít spoustu důležitých informací. Je pravda, že na internetu bylo i několik diskuzí, které firmě rozhodně reklamu nedělaly. Nezdály se nám moc důvěryhodné, nakonec jsme se rozhodli, že zajedeme do ES na schůzku! Nemůžu tvrdit, že by nás manažer projektu nějak zvlášť okouzlil, přesto jsme se rozhodli, že bungalov s názvem Katka se stane našim vysněným domem!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář