Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hypotéka

12. 4. 2008

Už jsme tedy měli i představu o financování. Mohlo to být určitě i horší. Nastala procedura s vyřizováním hypotéky. Spousta papírů na vyřizování, to si ale asi každý dovede představit.

My jsme chtěli hypotéku na 40 let, takže to bylo trošku složitější. Mohli jsme získat jen 70 % odhadované částky nemovitosti. Nakonec nám chybělo dvě stě tisíc korun. Bohužel, splátka dosahovala téměř stejné výše jako odhad od hlavního finančního analytika, který byl ale včetně 200 000 Kč. Úrokové sazby kolem 4, 3 %, kterou se na stránkách ES honosí pan ředitel, jsme nedosáhli ani náhodou! Dostali jsme se na hodnotu kolem 5,1 včetně slevy za zavedení účtu u nejmenované banky. Na můj dotaz směřující k úvěrové manažerce, zda jsme nějací rizikoví klienti mi bylo sděleno, že naprosto nikoliv! Je pravda, že úroková sazba je to zřejmě reálná, takto se momentálně úrokové sazby na našem trhu pohybují. Od pana ředitele mi to ale přijde značně nefér.

 

Chybějící částku jsme se rozhodli získat z Rozvojového fondu bydlení. Tady nastává papírování v ještě daleko větší míře! Odměnou je úroková sazba 2 %. Zde již máme úvěr rovněž přislíben.

 

Toť tedy stránka finanční. Zas tak moc to nebolelo, to splácení už bude asi bolet víc!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář